گروه زنجان شیمی

گروه زنجان شیمی

تاریخچه

مجوز تاسیس شرکت زنجان شیمی (با مسئولیت محدود) در سال ۱۳۷۱ توسط وزارت صنایع و معادن  صادر شده و تجهیزات این شرکت در سال ۱۳۷۲ با هدف بازیافت روغن‌های کارکرده در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر‌مربع در استان قزوین نصب و آغاز به کار کرد.

1371

پویایی بالا در کنار پتانسیل موجود در مجموعه، این امکان را فراهم کرد تا شرکت بتواند در سال ۱۳۷۵ با دریافت مجوز از «موسسه استاندارد ایران» فعالیت خود را گسترش داده و اقدام به تولید روغن موتور و روغن‌های صنعتی نمایید.

1375

شرکت زنجان شیمی توانست با تکیه بر توانایی موجود در بخش تولید و مدیریت، از سال ۱۳۷۸ صادرات محصولات تولیدی خود را به کشورهای همسایه شامل ترکیه، عراق، پاکستان و آذربایجان آغاز کرده و در همان سال به عنوان صادر کننده نمونه استان انتخاب شود.

1378

در ادامه رشد صعودی و به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات این شرکت، در سال ۱۳۷۹ ظرفیت تولید تا سقف ۱۴۵۰۰ تن در سال افزایش پیدا کرد.

1379

از سال ۱۳۸۴ با تمهیدات مدیریت جدید، گسترش بازار فروش به کشورهای جدید در مناطق مختلف جهان در اولویت فعالیت‌های بازاریابی قرار گرفت و هم اکنون محصولات این واحد تولیدی به کشورهایی مانند امارات متحده عربی، سودان، ترکیه، سوریه، گرجستان، تاجیکستان، خود مختار کوزوو و بلغارستان صادر می‌شود.

1384

در سال ۱۳۹۲ مدیریت شرکت برای افزایش کیفیت محصولات و همچنین حمایت از محیط زیست، خط تولید سنتی و مضر بازیافت با اسید را به خط تولید تقطیر در خلاء تبدیل کرده تا امروز محصولات شرکت زنجان شیمی با کیفیتی به مراتب بهتر در اختیار مشتریان قرار گیرد.

1392

برندها

محصولات این شرکت، با نام‌های تجاری اورانوس، آمیتیس و روناک به بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه می‌گردد.

اهداف

هدف تعیین‌شده مجموعه زنجان شیمی از بدو تاسیس در سطح کارکنان و مدیران واحد، تولید محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه برای مصرف‌کنندگان محترم شرکت بوده است. چرا که همه اعضاء این شرکت بر این باور هستند که مشتریان ما لایق با کیفیت‌ترین محصولات و نازلترین قیمت هستند.